فایل ورد فعاليتهاي آبخيزداري و نقش آن در کاهش اثرات منفي خشکسالي - مطالعه موردي شهرستان شهرضا

لینک دانلود

 فایل ورد فعاليتهاي آبخيزداري و نقش آن در کاهش اثرات منفي خشکسالي - مطالعه موردي شهرستان شهرضا دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد فعاليتهاي آبخيزداري و نقش آن در کاهش اثرات منفي خشکسالي - مطالعه موردي شهرستان شهرضا  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد فعاليتهاي آبخيزداري و نقش آن در کاهش اثرات منفي خشکسالي - مطالعه موردي شهرستان شهرضا،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد فعاليتهاي آبخيزداري و نقش آن در کاهش اثرات منفي خشکسالي - مطالعه موردي شهرستان شهرضا :
نام کنفرانس یا همایش : دومين همايش ملي اثرات خشکسالي و راهکارهاي مديريت آن

تعداد صفحات :6

چکیده مقاله:

یکی از فعالیت‌های مهمی که در حال حاضر توسط جهاد کشاورزی انجام می‌شود، طرحهای آبخیزداری است، طرحهای آبخیزداری بیشتر در جهت حفاظت از آب و خاک اجرا می‌شود، که برای اجرا از روشها و تکنیکهای مختلفی استفاده می‌شود. یکی از این روشها، طرحهای تغذیه مصنوعی و پخش سیلاب می‌باشد که در محدوده مورد بررسی از آنها استفاده شده است. هدف اصلی از اجرا این طرحها، کنترل سیلابهای فصلی منطقه و افزایش آب قنوات بوده است.
مسئله مورد تحقیق عبارت است از اینکه آیا، طرحهای فوق توانسته است، طی سالهای پس از اجرا، اثرات کمی و کیفی بر وضعیت اقتصادی و اجتماعی روستاهای منطقه بگذارد؟ به عبارتی این، طرحها چه نقشی در کاهش اثرات منفی خشکسالی دارد؟
نتایج تحقیق نشان می‌دهد که طرحهای تغذیه مصنوعی و پخش سیلاب‌ در زمینه‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی کاهش خشکسالی تاثیرات مثبتی در منطقه ایجاد کرده است.

توضیحات بیشتر