فایل ورد بررسي روشهاي تکثير سازنده‌هاي گياهي مقاوم به خشکسالي - مطالعه موردي گياه پرند در مناطق خشک شهرستان اصفهان

لینک دانلود

 فایل ورد بررسي روشهاي تکثير سازنده‌هاي گياهي مقاوم به خشکسالي - مطالعه موردي گياه پرند در مناطق خشک شهرستان اصفهان دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد بررسي روشهاي تکثير سازنده‌هاي گياهي مقاوم به خشکسالي - مطالعه موردي گياه پرند در مناطق خشک شهرستان اصفهان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد بررسي روشهاي تکثير سازنده‌هاي گياهي مقاوم به خشکسالي - مطالعه موردي گياه پرند در مناطق خشک شهرستان اصفهان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد بررسي روشهاي تکثير سازنده‌هاي گياهي مقاوم به خشکسالي - مطالعه موردي گياه پرند در مناطق خشک شهرستان اصفهان :
نام کنفرانس یا همایش : دومين همايش ملي اثرات خشکسالي و راهکارهاي مديريت آن

تعداد صفحات :12

چکیده مقاله:

گیاه پرند درختچه‌ای است با شاخه و انشعابات متعدد و متراکم که معمولاً در اقلیم خشک در بستر رودخانه‌ها و آبراه‌های فصلی بعنوان تنها گونه درختچه‌ای غالب مشاهده می‌شود و حاشیه رودخانه‌های فصلی را حفاظت می‌کند. تحقیق حاضر بدنبال یافتن روشی کارآمد، ساده، کم‌هزینه و سریع برای شکستن خواب بذر پرند به عنوان یکی از گونه‌های مهم بومی کشور است. در این تحقیق اثر 16 تیمار مختلف در یک طرح آماری کاملاً تصادفی و در چهار تکرار شامل نیترات پتاسیم (غلظت‌های 0، 1، 0، 2 و 0، 5 درصد)، خیساندن بذر به مدت 24 و 48 ساعت، آب روان، اسید سولفوریک غلیظ (98درصد) به مدت یک دقیقه، شستشو با شن و ماسه به مدت سه ساعت، آب جوش به مدت دو دقیقه، استفاده از سمباده، سرمادهی به مدت یک، دو و سه هفته، نگهداشتن در آب به مدت 12ساعت و سپس 12 ساعت خارج از آب نگهداشتن به مدت 2 روز، سرمادهی بذرها به مدت 24 ساعت بدون رطوبت در دمای 2 تا 4 درجه + آب روان به مدت 24 ساعت. پس از آن سه صفت درصد جوانه‌زنی، میانگین جوانه‌زنی در روز و ضریب آلومتری با استفاده از آمار و بررسی نتایج، محاسبه گردید و بهترین تیمار معرفی شد. نتایج نشان داد که الف) تیمار سرمادهی بذرها به مدت 24 ساعت بدون رطوبت و در دمای 2 تا 4 درجه + آب روان به مدت 24 ساعت، بیشترین تاثیر را در افزایش جوانه‌زنی این گیاه داشت و درصد جوانه‌زنی 70 درصد شد. همچنین ب) تیمار آب روان به مدت 48 ساعت و ج) نگهداشتن در آب به مدت 12 ساعت و سپس 12 ساعت خارج از آب نگهداشتن به مدت 2 روز باعث افزایش درصد جوانه‌زنی به طور معنی‌داری شدند.

توضیحات بیشتر