فایل ورد حفاري با OPEN T.B.M. در لنز رسي و طراحي پوشش بتني مطالعه موردي تونل انتقال آب گاوشان - ناحيه توانکش

لینک دانلود

 فایل ورد حفاري با OPEN T.B.M. در لنز رسي و طراحي پوشش بتني مطالعه موردي تونل انتقال آب گاوشان - ناحيه توانکش دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد حفاري با OPEN T.B.M. در لنز رسي و طراحي پوشش بتني مطالعه موردي تونل انتقال آب گاوشان - ناحيه توانکش  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد حفاري با OPEN T.B.M. در لنز رسي و طراحي پوشش بتني مطالعه موردي تونل انتقال آب گاوشان - ناحيه توانکش،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد حفاري با OPEN T.B.M. در لنز رسي و طراحي پوشش بتني مطالعه موردي تونل انتقال آب گاوشان - ناحيه توانکش :
نام کنفرانس یا همایش : هشتمين کنفرانس تونل ايران

تعداد صفحات :10

چکیده مقاله:

تونل انتقال آب گاوشان با طولی بالغ بر 139/20 کیلومتر در جنوب استان کردستان واقع شده و عملیات ساختمانی آن اخیرا به اتمام رسیده است. از لحاظ تقسیمات زمین‌شناسی ساختمانی، نیمه شمالی مسیر تونل در زون سنندج - سیرجان و نیمه جنوبی آن در حد فاصل یک زون افیولیتی و زون رورانده زاگرس قرار دارد.
لیتولوژی مسیر تونل از سنگهای رسوبی شامل ماسه سنگ، شیل، آهک و کنگلومرا تا سنگهای آذرین و دگرگونی شامل دیاباز، دیوریت گابرو، پریدوتیت و آمفیبولیت متغیر بوده بطوریکه گسل مروارید مسیر تونل را به دو نیمه شمالی (با رخساره فلیش) و نیمه جنوبی (زون افیولیت ملانژ) تقسیم نموده است.
حفاری ناحیه مورد مطالعه (کیلومتراژ 555+11 تا 585+11) با روش‌های انفجاری و مکانیزه (بوسیله دستگاه OPEN TBM) به انجام رسیده است. حفاری این ناحیه از تونل، به دلیل تغییرات لیتولوژیکی و بهم ریختگی شدید ساختار تکتونیکی، توأم با پتانسیل تورم و لهیدگی در توده سنگ سرپانتینیت از شرایط سخت و پیچیده‌ای برخوردار بوده است.
به موازات حفاری و به منظور ارزیابی رفتار توده سنگ و بهینه نمودن سیستم پایدارسازی، نسبت به نصب ایستگاههای ابزار دقیق (همگرایی سنج‌ها) اقدام شد، سپس بر اساس نتایج بدست آمده و نرخ جابجایی‌های دیواره تونل، نسبت به اصلاح مقاطع و بهینه‌سازی سیستم نگهدارنده و در نهایت بازنگری در طرح پوشش داخلی ثانویه تونل اقدام شد.
در این مقاله با بحث در مورد روش حفاری و با در نظر گرفتن شواهد حین ساخت و نتایج رفتارنگاری تونل، عوامل تاثیرگذار در بازنگری سیستم نگهدارنده و بهینه‌سازی پوشش داخلی تونل مورد بحث قرار گرفته است.

توضیحات بیشتر