فایل ورد پيشنهاد درس جديد "حرف? مهندسي" براي دوره هاي کارشناسي مهندسي ايران

لینک دانلود

 فایل ورد پيشنهاد درس جديد "حرف? مهندسي" براي دوره هاي کارشناسي مهندسي ايران دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد پيشنهاد درس جديد "حرف? مهندسي" براي دوره هاي کارشناسي مهندسي ايران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد پيشنهاد درس جديد "حرف? مهندسي" براي دوره هاي کارشناسي مهندسي ايران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد پيشنهاد درس جديد "حرف? مهندسي" براي دوره هاي کارشناسي مهندسي ايران :
نام کنفرانس یا همایش : کنفرانس آموزش مهندسي در 1404

تعداد صفحات :17

چکیده مقاله:

مهندسی چیست و مهندس کیست، که اینگونه چهره دنیای ما را عوض کرده است؟ مهندسان چه نوع آموزشهایی می بینند که چنین توانایی هایی پیدامی کنند؟ چه کنیم که در دوران کار حرفه ای، مهندس موفقی باشیم؟ در دوران تحصیل در دانشگاه فراگیران در یکی از زمینه های مهندسی مهارت هایی را به دست می آ ورند ولی معمولا کمتر کوششی برای پاسخگویی به سؤالات فوق صورت می گیرد. به زبانی، آموزش دانشگاهی فنون، روابط و فرایند های یک رشته مهندسی را با جزئیات بسیار می آموزد ولی کمتر آموزشی در مورد نحوه به کارگیری آنها در دنیای واقعی ارائه میکند. برای رفع این کمبودها در سالهای اخیر اغلب دانشگاه های مهندسی بزرگ دنیا درس های جدیدی را طراحی و به برنام آموزشی خود افزوده اند. مقاله حاضر درس جدیدی را که با توجه به شرایط ملی، جهت ارائه اینگونه مطالب در سال اول کلیه دوره های کارشناسی مهندسی کشور طراحی شده است، عرضه می کند. هدف این درس، علاوه برآشنا نمودن دانشجویان با شاخه های تحصیلی و فعالیت های حرف مهندسی؛ تقویت مهارت های ارتباطی، کارگروهی و نگرش خلاقانه، در آنهاست.
محتوی این درس به پنج زمینه یا بخش مختلف تقسیم می شود. بخش اول به آموزش مهندسی اختصاص یافته است. هدف بخش دوم تقویت مهارت های ارتباطی شفاهی، کتبی، تصویری و الکترونیکی، در فراگیران است. بخش سوم به تشریح حرف مهندسی و آماده شدن برای ورود به بازارکار اختصاص یافته است. در بخش چهارم ابتدا نحوه جستجو، دستیابی و ساماندهی داده های مورد نیاز برای پژوهش؛ در کتابخانه، بانکهای اطلاعاتی و اینترنت ارائه شده؛ و سپس روش ارائه نتایج تحقیقات، به صورت مقالات پژوهشی و نحوه حراست از مالکیت فکری؛ تشریح می شود. طراحی و ساخت یک وسیله، سازه، سیستم یا یک فرایند مهندسی؛ روش های برنامه ر یزی و زمان بندی پروژه های مهندسی، خطر و ریسک در کارهای مهندسی؛ و انجام یک فعالیت ایمن مهندسی مواردی هستند که در بخش پایانی این درس، مورد بحث قرار می گیرند.
در صورت ارائه این درس، در ابتدای دوره های کارشناسی مهندسی، دانشجویان پیش نیازهای لازم را برای استفاده بهینه از آموزش های دوره کارشناسی به دست خواهند آورد. به منظور اجرایی شدن ارائه این درس کتابی نیز تهیه شده است. محتوی این درس و کتاب آن همچنین می تواند جهت آمادگی مهندسان شاغلی که مایل به شرکت در آزمون مهندس حرفه ای (PE) هستند، مفید واقع شود.

توضیحات بیشتر