فایل ورد دستگاه تميز کننده دهانه چاه توليدي به کمک امواج التراسونيک Design & application of Ultrasonic wellbore cleaner

لینک دانلود

 فایل ورد دستگاه تميز کننده دهانه چاه توليدي به کمک امواج التراسونيک Design & application of Ultrasonic wellbore cleaner دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد دستگاه تميز کننده دهانه چاه توليدي به کمک امواج التراسونيک Design & application of Ultrasonic wellbore cleaner  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد دستگاه تميز کننده دهانه چاه توليدي به کمک امواج التراسونيک Design & application of Ultrasonic wellbore cleaner،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد دستگاه تميز کننده دهانه چاه توليدي به کمک امواج التراسونيک Design & application of Ultrasonic wellbore cleaner :
نام کنفرانس یا همایش : اولين کنگره ملي کاوش نفت و گاز - توليد صيانتي

تعداد صفحات :13

چکیده مقاله:

رسوبات آلی پارافینی و آسفالتین در دهانه چاه مشکلی است که همواره در تمام دنیا صنایع تولید هیدروکربور را تحت تاثیر قرار داده است تا جایی که بعضا میتواند میزان تولید را تا 60 درصد کاهش دهد . این رسوبات به صورت تاثیر متقابل سیال تولیدی چاه با خواص و ویژگی های ترمو دینامیکی ( دما و فشار ) موجب مسدود شدن محیط متخلخل و نهایتا کاهش تولید میگردد . در این مقاله علاوه بر معرفی این گونه رسوبات به عنوان عامل آسیب سازند و تاثیر عوامل مختلف بر این نوع رسوبات ، با راهکار جدید به کمک امواج فراصوت به حل این مشکل پرداخته شده است . علاوه بر موارد یاد شده تاثیر و چگونگی تاثیر این امواج با توجه به سیال تمیز کننده و همچنین خواص محیط متخلخل مانند دمای مخزن و فشار مخزن و همچنین خاصیت تر شوندگی بررسی میشود .با این تحقیق می توان این روش را به عنوان عملیات انگیز ش فراصوت چاه ها در صنعت نفت معرفی نمود که نسبت به عملیات اسید کاری که ار اصلی ترین عملیات انگیزش در صنعت نفت می باشد ، از هرنظر مناسب تر است و از طرفی هزینه کاربرد عملیات فراصوت بسیار کمتر است . نکته دیگری که در این بررسی بیان شده است چگونگی ساخت این دستگاه است که بتوانیم از آن با توجه به شرایط مختلف و ویژگی های متفاوت چاه ، مخزن ، سیال ونوع رسوبات به صورت بهینه استفاده نماییم .

توضیحات بیشتر